Hakkımızda

Mind Club  0-12 yaş arası çocukların eğitim gelişim takiplerinin yapılabileceği, uygun kitap ve oyunların önerileceği, yüksek zihin düzeyindeki çocukların zihin akranları ile buluşabilecekleri, çocukların ve ailelerinin ihtiyaçları olduğu zaman danışabilecekleri, kaynak bulabilecekleri, kendilerini anlayan, dinleyen bir yer olarak tasarlanmıştır.

Mind Club’ta farklı yaş gruplarını hedefleyen programlar düzenlenir.

Gelişim Değerlendirme ve Eğitim Danışmanlığı, Aile destek çalışmaları, Mindfulness, IQ Destek Programı, EQ Destek Programı, Yaratıcı Düşünme Programı, Sensory Play, Akıl Oyunları ve çeşitli atölye çalışmaları gerçekleştirilir.

0-6 yaş döneminde çocukların dil-bilişsel, fiziksel, duygusal ve sosyal gelişimlerinin %70 ini tamamlanmaktadır. Bu nedenle özellikle 0-6 yaş arası yapılacak eğitim gelişim takibi çok önemlidir. Mind Club İstanbul’da  belirli aralıklarla yapılacak görüşmelerde; bebeklikten itibaren ortaokul dönemine kadar olan çocukların  gelişim testleri, zekâ testleri  ve çeşitli envanterler aracılığıyla gelişim değerlendirmeleri yapılır, ebeveynlere çocukların gelişim dönemleri hakkında bilgiler verilir ve evde birlikte geçirilen zamanlarda yapılabilecek yaşına, gelişimine uygun kitap ve oyunlar önerilir.

 

Gelişim Değerlendirme

Nasıl ki çocukların ilgili alanlarda çalışan hekimler tarafından boy, kilo ölçümünün yapılarak fiziksel gelişimleri takip ediliyorsa; aynı şekilde bilişsel, duygusal, ince motor, kaba motor, özbakım becerileri yönünde de gelişimlerinin izlenmesi önemlidir.

Detaylı Bilgi

Bizden Haberler


Paylaşım Dünyası

"Üstün yetenekli bir çocuğun ebeveyni olmak, heyecanlı oyuncaklarla dolu bir eğlence parkında yaşamaya benzer. Bazen gülümsersiniz. Bazen çığlık atarsınız. Bazen kahkaha atarsınız." Carol Strip & Gretchen Hirsch

Bloğumuzu Ziyaret Edin

Zengin içerik yazıları ile birbirinden farklı konuları bulabileceğiniz, çocuğunuzun gelişiminde dikkat etmeniz gereken yazıları okuyabileceğiniz blog sayfamızı ziyaret ediniz.

Bloğumuzu Ziyaret Edin

Sizi Aramamızı İster Misiniz?