Hakkımızda

Mind Club  0-12 yaş arası çocukların eğitim gelişim takiplerinin yapılabileceği, uygun kitap ve oyunların önerileceği, yüksek zihin düzeyindeki çocukların zihin akranları ile buluşabilecekleri, çocukların ve ailelerinin ihtiyaçları olduğu zaman danışabilecekleri, kaynak bulabilecekleri, kendilerini anlayan, dinleyen bir yer olarak tasarlanmıştır.

Mind Club’ta farklı yaş gruplarını hedefleyen programlar düzenlenir.

Gelişim Değerlendirme ve Eğitim Danışmanlığı, Aile destek çalışmaları, Mindfulness, IQ Destek Programı, EQ Destek Programı, Yaratıcı Düşünme Programı, Sensory Play, Akıl Oyunları ve çeşitli atölye çalışmaları gerçekleştirilir. 

Pandemi döneminde çalışmalarımız online ve birebir olarak devam etmektedir.

0-6 yaş döneminde çocukların dil-bilişsel, fiziksel, duygusal ve sosyal gelişimlerinin %70 ini tamamlanmaktadır. Bu nedenle özellikle 0-6 yaş arası yapılacak eğitim gelişim takibi çok önemlidir. Mind Club İstanbul’da  belirli aralıklarla yapılacak görüşmelerde; bebeklikten itibaren ortaokul dönemine kadar olan çocukların  gelişim testleri, zekâ testleri  ve çeşitli envanterler aracılığıyla gelişim değerlendirmeleri yapılır, ebeveynlere çocukların gelişim dönemleri hakkında bilgiler verilir ve evde birlikte geçirilen zamanlarda yapılabilecek yaşına, gelişimine uygun kitap ve oyunlar önerilir.