Play Attention

Play Attention, bilişsel beceri egzersizleri ve davranış şekillendirme tekniklerini içeren özellikle dikkat geliştirme amaçlı kullanılan bir  programdır.  Play Attention, çocuğun dikkatini ve davranışlarını kontrol etmesine, potansiyelini anlamasına ve geliştirmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Play Attention ile daha yüksek başarı derecelerine ve daha olumlu davranışlara ulaşılabilir. Bu yöntem, ödevleri zamanında bitirme, dikkat dağıtıcıları yok sayma, hafızayı arttırma, görsel organizasyon becerisini artırma, görevi bitirme ve yönergeleri takip etme alanında başarı sağlar.

Play Attention, 1996’dan beri Amerika’da 1000’den fazla okulda, öğrenme merkezlerinde, hastanelerde ve psikolojik danışmanlık ofislerinde kullanılmaktadır.

Play Attention, Neurofeedback teknolojisinden üretilmiştir. Sistemin başarısı bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır. Play Attention sistemi, dikkat ve odaklanma ile ilgili beyin dalgalarını okuyan yüksek teknolojili, kola takılan bir cihaz ve bu cihazın gönderdiği sinyallere göre çalışan eğitici bilgisayar oyunlarından oluşur. Merkezimizde bireysel seanslar ile haftada 1 veya 2 kez uygulanmaktadır.