Tarihçe

Milenyum Eğitim Kurumları, kurucumuz Sn. Şebnem UZEL’in 2001 yılında Küçükyalı’da müstakil, bahçeli bir binada açtığı anaokulu, öğrenciyi eğitim ve öğretimin merkezine alarak, özgüveni yüksek, mutlu, kendini ifade edebilen, yetenekleri hakkında bilgi sahibi pek çok küçük yetişkini öğretim yaşamlarına hazırladı. Eğitime bakış açımız, çalışma disiplinimiz, anaokulumuzu nitelikli ve tercih edilen okul konumuna getirdi, mevcut bina talepleri karşılamakta yetersiz kalınca, 2005 yılında ikinci anaokulumuzu Fenerbahçe’de açtık.

Eğitim uygulamalarımız esnasında, azımsanmayacak sayıda üstün zekâlı ve üstün yetenekli çocuklarımızla karşılaştık. Bu çocuklarımızın klasik eğitim anlayışı ile eğitilmesinin ileride telafisi mümkün olmayan psikolojik sorunları da beraberinde getireceğini gördük. Yaptığımız araştırmalar ve bu konuda aldığımız eğitimlerle öğrencilerimize destek olduk.

Ülkemizde üstün zekâlı ve üstün yetenekli çocuklarımıza yönelik okulların sayıca yetersiz olduğunun farkına vardık.2011 yılında diğer iki okulumuzda kazandığımız deneyimin ve başarılarımızın verdiği cesaretle üstün zekâlı ve üstün potansiyelli çocuklarımız için kendi yaş gruplarıyla, özel durumlarına uygun eğitim-öğretim görecekleri bir kurum düşledik. Bu bağlamda Çengelköy Özel Milenyum Bilgi Dünyası’nı kurduk.

İstanbul’un en önemli eğitim kurumlarından biri olan Milenyum Eğitim Kurumları, eğitimde başarılı olan ülkelerin eğitim uygulamalarını da sürekli takip etmekte ve üniversitelerin ilgili bölümlerindeki öğretim görevlileriyle iletişim kurarak bilimsel çalışmaları okula taşımaktadır.

History Of The School

Private Milenyum Education Foundation was founded in 2001 inside a detached building with a garden ( Küçükyalı ) by Şebnem UZEL. This foundation has raised students with a student -centered education system and has given them self- confidence, happiness, courage to express them selve sand be aware of their knowledge. Our view of education and work discipline became insufficient to parents’ potential so we established our second kindergarten in Fenerbahçe in 2005 for the students who want to have better education.

During the education practices, we came across with a high number of gifted and talented students. We saw that with a classicaleducation understanding, these students will have psychological problems in the future. We supported our students with there searches and education we have göne trough.

We realized that there is a little number of schools for gifted and talented students in our country .In 2011, with the experience and success we have accomplished in two schools, we dreamed of a school in which gifted and talented students can have an education with in their same age level and thei rspecial situation. For that reason, we founded Private Çengelköy Bilgi Dünyası Kindergarten. Private Çizgim Millennium Education Foundations have closely followed the successful schools in other countries and had communication with related university departments so that we can apply these scientific to our schools.